PZP online cez internet

PZP online cez internet

10. marca 2020 0 Od admin

PZP je povinné poistenie, ktorému sa nevyhnete. Jedine ak by ste mali záujem o vysoké pokuty v prípade neuzavretého poistenia na auto. Tie sa môžu vyšplhať do troch tisícov eur. Na Slovensku pôsobí viac ako 10 poisťovní. Čo dáva motoristom priestor na získanie výhodného poistenia v rámci konkurenčného boja slovenských poisťovní. Preto sa neodporúča fixovať na jednu poisťovňu a nechať sa uspokojiť s malou zľavou z poistného. je vysoko pravdepodobné, že iná poisťovňa Vám dokáže ponúknuť výhodnejšie poistné kryte za nižšiu poistnú cenu. Na Slovensku ponúka PZP 11 poisťovní: Allianz, Axa, ČSOB, Generali, Genertel. Medzi menšie patrí groupama, wustenrot, uniqa či Komunálna. Vynechať nemôžme ani giganta – Kooperativu.

Online PZP cez internet

Každá poisťovňa kráča s dnešnou modernou IT dobou. Preto poskytuje na svojich stránkach prehľadné kalkulačky s lákadlom uzavretia poistenia na auto iba prostredníctvom internetu, kde nie je nutný osobný kontakt. Zelená karta a všetky dôležité dokumenty k PZP Vám následne prídu poštou alebo emailom. Samozrejme až po zaplatení sumy za PZP. Ponuka neplatí iba pre motorové vozidlá do 3,5 t, ale aj pre dodávky, prívesné vozíky či motorky. Ponuka je naozaj veľká. Cena za PZP sa počíta z viacerých parametrov. Nestačí vedieť parametre auta ako výkon, objem motora či značku alebo model. Do úvahy sa berú aj údaje vlastníka auta. A to jeho vek, bydlisko a hlavne bezškodový priebeh. Čím je vodič mladší a čím viac nehôd má za sebou tým je pre poisťovňu rizikovejší. Logicky mu preto poisťovňa vypočíta vyššiu poistnú cenu. Teda výpočet ceny za poistenie auta je zložitý proces a každá poisťovňa má vlastné parametre, ktorým dáva väčšiu či menšiu váhu. Nečudujte sa ak si od Vás pýta poisťovňa údaje na tri strany. Všetky sú dôležité pre správnu cenotvorbu. Moderné vyhľadávače poistenia ponúkajú výpočet ceny podľa ŠPZ. Zadaním poznávacej značky auta si ušetríte zadávanie parametrov auta čo Vám môže v končenom dôsledku ušetriť dosť času.

PZP porovnanie – ceny poisťovní treba porovnávať

To, že poisťovňa ponúka na prvý pohľad výhodnú ponuku s uzavretím online cez internet ešte neznamená, že ponuka je najlepšia v rámci všetkých poisťovní. Prechádzanie poisťovní môže byť pracne a časovo zložité no za ušetrené peniaze to určite stojí. Iná poisťovňa môže hravo podliezť cenu predchádzajúcej poisťovne ba čo viac, môže pri nižšej cene poskytnúť lepšie krytie. Ako napríklad pripoistenie skla, poistenie  na divé zvery či ďalšie asistenčné služby. Ak Vás odrádza prechádzanie každej poisťovne zvlášť odporúčame zefektívniť hľadanie poisťovne prostredníctvom PZP online služby s porovnaním zákonnej poistky. Stačí zadať ŠPZ. Ak ju nepoznáte nič sa nedej. Údaje o aute zadáte ručne. Ďalej pokračujete vyplnením údajov o vlastníkovi automobilu. Po potvrdení údajov sa Vám na notebooku, smartphone alebo tablete zobrazí prehľadná zostava porovnanie PZP od všetkých slovenských poisťovní. A to nielen cena, ale aj výška krytia prípadne ďalšie pripoistenia. Stačí si už len vybrať najvýhodnejšiu poisťovňu a dokončiť proces kliknutím na tlačidlo. Následne Vám na email prídu dokumenty o poistení a pokyny k platbe. Po uhradení platby sa poistka automaticky stáva aktívna.

Oplatí sa online PZP?

Uzatvorenie poistnej zmluvy resp. poistenia auta cez internet online prináša celý rad výhod. Nesporne najväčšou výhodou je získanie najnižšej ceny za PZP. Ďalšími výhodami je rýchlosť poistenia a okamžitá platnosť PZP po úhrade. To znamená, že auto môžete začať používať hneď ako zaplatíte poistku. Resp. môžete začať vykonávať úkony prepisu alebo prihlásenia auta na polícii. Vybrať si môžete aj o aké pripoistenia a balíky máte záujem. Môžete si jednoducho vytvoriť viac variant poistenia a premyslieť si ich v pokoji domova. Bez toho, aby na Vás tlačil poisťovací agent či zamestnanec konkrétnej poisťovne. PZP kalkulačka s porovnaním je preto ideálnou pomôckou pre uzatvorenie výhodného poistenia na vaše auto, motorku či príves alebo vozík.